Prevádzkové hodiny / Hodiny pre športovú činnosť:

  • počas prevádzky
   pondelok – nedeľa  06:00 – 22:00 hod / 06:00 – 22:30 hod
  • počas odstávky, od 01.06. do 31.07.
   pondelok – piatok  07:00 – 15:00 hod
   p

Vedúci strediska:
Mgr. Ľubomír Sloboda
e-mail: lubomir.sloboda@rskruzinov.sk

Informátori:
Maroš Trávniček, Peter Klučarik, Jozef Cehlárik
GSM: +421 917 688 525

Na prelome 70. a 80. rokov minulého storočia bola v Ružinove naplánovaná výstavba športového areálu. Mal pozostávať zo zimného štadióna, z krytého bazénu, letného kúpaliska a športovísk. V prvej fáze bol postavený zimný štadión, ďalšia fáza ostala iba na papieri. Autorom projektu je architekt Tibor Gebauer, spoluautorom I. etapy je Vladimír Husák a II. etapy Pavol Paňák. Výstavba zimného štadióna bola realizovaná v roku 1980. V hľadisku zimného štadióna je priestor pre približne 3500 divákov. V priestoroch pod hľadiskom sú umiestnené pomocné priestory – šatne pre športovcov, zamestnancov, sauna a technické priestory. Zimný štadión od roku 1986 nesie meno najlepšieho hokejistu Slovenska 20. storočia Vladimíra Dzurillu. Jeho socha nachádzajúca sa pri vchode do štadióna pochádza od akademického sochára Jozefa Barinku. Počas pôsobenia hokejového klubu HC SLOVAN Bratislava na Zimnom štadióne Vladimíra Dzurillu v rokoch 2009 – 2011 boli vybudované nové šatne a regeneračné priestory pre potreby extraligového družstva mužov, nové V.I.P. priestory. V súčasnosti sú v priestoroch štadióna vytvorené veľmi dobré podmienky pre činnosť hokejových družstiev žien a mužov všetkých vekových kategórií, výkonnostných kategórií od amatérov až po profesionálov, pre ženy a mužov krasokorčuliarov, pre škôlky korčuľovania detí materských škôl ako aj pre verejné korčuľovanie.

Po otvorení novej ružinovskej arény v roku 2009 (Hala II, tréningová) pribudla v jej útrobách nová tréningová plocha a špeciálna ľadová plocha pre curling. V súčasnosti tak RŠK, p. o. obhospodaruje dve ľadové plochy, ktoré naplno využívajú nielen hokejisti a krasokorčuliari, detí z materských škôl, amatérske skupiny, ale aj verejnosť, ako aj curlingovú dvojdráhu.

V priestoroch Zimného štadióna Vladimíra Dzurillu RŠK, p. o. organizuje okrem kurzov základného korčuľovania pre deti materských škôl MČ Bratislava – Ružinov, krúžkov korčuľovania a hokejových nádejí ako spoluorganizátor aj najväčšiu amatérsku hokejovú ligu v Bratislave. Okrem toho, v rámci spolupráce, poskytuje priestor aj iným organizátorom kurzov pre ďalšie mestské časti Bratislavy, resp. aj organizátorom umeleckých vystúpení (revue).

RŠK, p. o. postupne zimný štadión upravuje, zavádza v prevádzke nové technológie (digitalizácia merania a regulácie strojovne ľadových plôch a vzduchotechniky s PC riadením, kamerový systém v technických priestoroch, LED osvetlenie v obidvoch halách …) tak, aby vytváral stále lepšie podmienky pre prevádzku ako aj pre záujemcov o aktívne využívanie poskytovaných služieb.
Pre pomoc v prípade situácie ohrozujúcej život bol dňom 26.01.2022 v priestoroch zimného štadióna inštalovaný špičkový defibrilátor, na ktorého obsluhu boli zaškolení všetci pracovníci zimného štadióna ako aj manažment RŠK, p. o..