Utorok 7. marec 2017 sa stal historickým dátumom pre Areál netradičných športov a pre všetkých ružinovčanov. Symbolickým pokrstením hokejbalovými loptičkami sme do prevádzky oficiálne uviedli krásny športový stánok, ktorý má ambíciu stať sa top hokejbalovou arénou a miestom, kde svoje športové aktivity nájdu nie len profesionáli, ale aj obyčajní športuchitví obyvatelia Ružinova.

Krst prebehol za účasti starostu MČ Bratislava – Ružinov, pána Ing. Mgr. Dušana Pekára, riaditeľa RŠK p.o. Ing. Ľubomíra Lenára, taktiež viceprezidenta SHbÚ pána Júliusa Száraza a niekoľkých mestských poslancov. Slova sa ako prvý chopil riaditeľ RŠK p.o., ktorého vystriedal pán starosta a neskôr viceprezident SHbÚ. Všetci sa jednohlasne zhodli, že toto je len začiatok a postupné dobudovanie kompletnej vybavenosti haly a infraštruktúry je potrebné k splneniu jedného veľkého spoločného cieľa, vybudovania špičkového športového areálu, ktorý sa bude dať komplexne využiť pre rôzne druhy športov a podujatí.

Zrekonštruovaná hala bude domovským stánkom hokejbalovéhu klubu LEADERS Ružinov, ktorý si tu rozloží svoj stan. Ružinovčania a fanúšikovia kvalitného hokejbalu budú mať možnosť nerušene sledovať zápasy v priestoroch krytej haly.

RŠK p.o. pripravuje v priestoroch zaujímavé podujatia či už jednorázového, alebo dlhodobého charakteru. Najatraktívnejšou z pripravovaných aktivít bude verejné in – line korčuľovanie, o ktorom sa bližšie porozprávame  s vedúcim areálu Ing. Andrejom Pustayom už v najbližších dňoch. Do haly sa presunú krúžky ako hokejbal či florbal.

Ak sa chcete dozvedieť viac, sledujte náš web a taktiež facebook profily:

https://www.facebook.com/rskruzinov/

https://www.facebook.com/zimnystadionvdzurillu/