RUŽINOVSKÝ ŠPORTOVÝ KLUB, p. o.  štartuje obľúbený projekt pre materské školy pod názvom „MINIOLYMPIÁDY 2021“. Vzhľadom na zlepšujúcu sa situáciu a uvoľňujúce sa opatrenia, sme sa rozhodli potešiť našich najmenších. Miniolympiády sú projektom športových dopoludní pre všetkých škôlkarov z Ružinova. V rámci doobedia sa detičky premenia na malých športujúcich olympionikov, priamo v priestoroch ich materskej školy.

Pripravené budú zaujímavé disciplíny ako prekážkový beh, skok do diaľky, skok vo vreci, hod do diaľky, člnkový beh….Po absolvovaní celého dopoludnia budú vyhodnotení traja naj športovci z každej triedy, ktorí dostanú medaile a ukážu sa na stupňoch víťazov. Všetky deti, ktoré sa zapoja do športovania dostanú diplom a sladkú odmenu. Hlavným cieľom tohto projektu nie sú samozrejme ceny, ale aktívny pohyb detí predškolského veku.

V tomto špecifickom školskom roku sa do projektu prihlásilo 14 materských škôl z našej mestskej časti. Miniolympiády sú naplánované na posledný mesiac školského roku, jún.

Kalendár podujatí:

1.6. MŠ Pivonkova

2.6. MŠ Haburská 6

4.6. MŠ Šťastná 26

7.6. MŠ Miletičova

8.6. MŠ Západná

9.6.  MŠ Exnárová

10.6. MŠ Stálicova

11.6. EP Nevädzová 12

14.6. MŠ Vietnamská

15.6 MŠ sv. Vincenta de Paul

16.6. MŠ Haburská 4

17.6. MŠ Medzilaborecká 4

18.6. MŠ Bancíkovej 2

22.6. EP Astrová

Ilustračné fotografie z minulých ročníkov: