Úvodnou športovou aktivitou reštartu činností RUŽINOVSKÉHO ŠPORTOVÉHO KLUBU, p. o., bola populárna „Škôlka korčuľovania“. O práve skončenom prvom turnuse sme sa porozprávali s Ing. Andrejom Pustayom.

1. Koľko detí sa zúčastnilo Škôlky korčuľovania – I. turnus?

Škôlky korčuľovania – I. turnus sa zúčastnilo 144 detí z troch materských škôl (MŠ Bancíkovej, MŠ Haburská 6 a MŠ Stálicová).

2. Koľko inštruktorov bolo zapojených do tréningového procesu?

Každá materská škola bola na výukovej hodine sama, takže sa im naši licencovaní tréneri venovali individuálne. Deti boli rozdelené do sektorov podľa jednotlivých tried z materskej školy. Každý z trénerov mal na starosti najviac 10 detí. Deti tak mali dostatok priestoru na zlepšovanie svojich korčuliarskych schopností.

3. Aká bola náplň jednotlivých výukových hodín?

Na predškolákov čakalo 8 výukových hodín plných korčuľovania. Úvodné hodiny boli zamerané na spoznávanie sa s ľadom (základný postoj, padanie a vstávanie z ľadu, chodenie po ľade). Ďalšie hodiny boli zamerané na odrážanie sa, korčuľovanie vpred a vzad, pribrzdenie či zastavenie. Jednotlivé prvky sa vyučovali pomocou slalomov, preskokov, oblúkov či obratov. Na záver jednotlivých lekcií, si deti opakovali veci čo sa naučili, jednoduchými hrami ako boli sochy, vĺčik a ovce prípadne súťažením medzi sebou.

4. Ako to bolo s opatreniami a ako RŠK, p. o. zareagovalo na prípadné karantény v materských školách?

Škôlka korčuľovania začala v mesiaci November 2021. Po dvoch hodinách bolo korčuľovanie prerušené z dôvodu zlej epidemiologickej situácie. Opatrenia sa uvoľnili až 18.1.2022, kedy sme znovu privítali malých korčuliarov na našom ľade. Práve prvý turnus bol prvou lastovičkou reštartu našich športových aktivít. Posledná riadna hodina škôlky korčuľovania bola dňa 3.2.2022. Keďže sa počas hodín dostali niektoré triedy do karantény, tak sa RŠK, p. o. rozhodlo im tieto hodiny nahradiť. Náhradné hodiny sa uskutočnili  v období 8.2. – 15.2.2022. Našou snahou bolo pristupovať k vzniknutej situácii férovo, ale zodpovedne. Cieľom bolo, aby deti neprišli o žiadnu z lekcií, čo sa nám aj podarilo.

Ing. Andrej Pustay (samostatný odborný referent):Sme radi, že po dlhej odmlke sme mohli materským školám ponúknuť športové aktivity. Škôlka korčuľovania je obľúbenou aktivitou v zimnom období a preto nás potešil záujem zo strany materských škôl v tejto neľahkej dobe. Úsmev a radosť detí odchádzajúcich z ľadu nám bol zadosťučinením a dúfame, že športové aktivity aj naďalej budú rozdávať radosť našim ružinovským predškolákom.“

Vybrané reakcie rodičov na I. turnus:

„Dobrý deň!

Za mňa ako rodiča, čo sa týka Škôlky korčuľovania z Vašej strany: za všetkých Vďaka, hlavne v tejto dobe, keď klziská úplne štandardne nefungovali. Deťom vždy v kolektíve „viac chutí“ ako keď ich cepujú rodičia.

Skvelá práca, dobrá organizácia, za mňa pozitívne aj to, že to nie je týždňový turnus, ale 2 dni v týždni opakujúc sa.“

„Dobrý deň!

Chcela by som sa Vám veľmi pekne poďakovať za super akciu, deti boli neskutočne nadšené, motivované a osobitne veľká vďaka taktiež za realizáciu počas ozaj zo dňa na deň sa meniacich podmienok. Perfektne zvládnuté, taktiež veľmi oceňujem aj promptný posun poslednej – záverečnej hodiny 🙂

Veľmi Vám fandím a tešíme sa s deťmi na ďalšie aktivity.“