RUŽINOVSKÝ ŠPORTOVÝ KLUB, p.o., rozbehol v školskom roku 2023/2024,  ďalší z veľmi populárnych projektov pod názvom Škôlka plávania. Táto obľúbená aktivita je určená pre deti od 5 – 6 rokov (primárne predškoláci). Osem výukových hodín, profesionálni tréneri, kvalitné podmienky, to všetko tento projekt charakterizuje.

Plynulo sme sa začiatkom marca presunuli z priestorov zimného štadióna do plaveckého bazéna. Do úvodného I. turnusu sa prihlásili 4 materské školy a v bazéne plávalo 113 detí. Deti boli zaradené do výkonnostných skupín, kde sa na ôsmich výukových hodinách učili základy plávania (od ponorenia hlavy do vody, cez splývanie, až po vyskúšanie si rôznych plaveckých techník ako sú kraul a znak alebo potápanie). Posledná hodina bola tzv. ukážková, naktorú  boli pozvaní rodičia a rodinní príslušníci. Mali tak možnosť vidieť, aké pokroky ich ratolesť dokázala po 8 výukových hodinách urobiť.

Ďalší turnus odštartoval 16. apríla, s účasťo materských škôl, MŠ Stálicová, EP Vietnamská, MŠ Ivanská cesta, MŠ Šťastná.

Ing. Andrej Pustay (referent pre záujmovú činnosť RŠK):Prvý turnus škôlky plávania máme úspešne za sebou. Sme radi, že o naše kurzy je zo strany materských škôl z Ružinova záujem. Mnohé deti sa na začiatku vody báli, avšak po prvom kontakte s ňou sa tešili na ďalšie hodiny plávania, čo nás samozrejme teší. Už teraz sa tešíme na ďalšie tri turnusy, ktoré nás do konca školského roka čakajú.“

Fotogaléria: I.turnus