Jar sa naplno rozbehla a priniesla do Ružinova krásne slnečné počasie, ideálne na outdoorové športové aktivity. Areál ZŠ Nevädzová ponúka ideálne možnosti na rôzne druhy športového vyžitia. Návštevníci môžu využiť kvalitnú 358 metrov dlhú bežeckú dráhu. K dispozícii sú pomôcky na posilňovanie  a taktiež veľké trávnaté futbalové ihrisko, ktoré sa môže využiť na rôzne účely spojené so športovými aktivitami.

Ružinovský športový klub p.o., sa snaží pripraviť podmienky pre amatérskych športovcov tak, aby mali návštevníci dobrý pocit nie len zo seba a svojho športového výkonu, ale aj z priestorov, v ktorých túto športovú činnosť vykonávajú. Areál netradičných športov a bežecký areál v rámci ZŠ Nevädzová spĺňajú tie najprísnejšie kritéria a preto pozývame všetkých športuchitvých ľudí aby tieto kvalitné podmienky pre rekreačný šport využili práve tu.

Ing. Andrej Pustay: „Športový areál je pre všetkých otvorený od 16:00 do 21:00 hod. Návštevníci si môžu zabehať, zacvičiť, ale aj zahrať loptové hry na trávnatom ihrisku. Našou snahou je, aby sa tu cítili príjemne. Po dobrom behaní ponúkame návštevníkom občerstvenie v bufete, ktorý je súčasťou Areálu netradičných športov. Aj tento rok máme v pláne areál skrášliť. Pustíme sa do opravy bránkovísk na futbalovom ihrisku ako aj opravy doskočiska s pieskom.“