RUŽINOVSKÝ ŠPORTOVÝ KLUB, p. o. a MČ Bratislava-Ružinov priviedli na svetlo sveta prvý ročník projektu pre základné školy z Ružinova pod názvom RUŽINOVSKÁ FUTBALOVÁ LIGA ZŠ. Dejiskom turnajov bolo futbalové ihrisko na Sklenárovej ulici. Do úvodného ročníka sa prihlásilo 7 základných škôl a do samotných turnajov v jednotlivých kategórií sa zapojilo 203 v období od 12.6. – 28.6. 2023. Prvý ročník bol zakončený finálovým turnajom všetkých troch kategórií. Do turnaja sa zapojilo 5 základných škôl a 55 futbalistov. Hrali sa 3 finálové zápasy, kde si zmeral sily predchádzajúci víťazi kôl.

Víťazom v kategórii 3. – 4. ročník sa stala ZŠ Ostredková, ktorá si vo finále poradila so ZŠ Medzilaborecká. Víťazom v kategórii 5. – 6. ročník sa stala ZŠ Vrútocká, ktorá zdolala ZŠ Ružová dolina. Posledným víťazom v kategórii 7. – 9. ročník sa stala ZŠ Vrútocká, ktorá vyhrala po pokutových kopoch nad ZŠ Mierová. Družstvám boli odovzdané poháre, diplomy a sladkosti, ktoré vyčarili úsmev na tvárach. Ďakujeme všetkým zúčastneným školám a samozrejme gratulujeme víťazom! Už teraz pripravujeme plány na druhý ročník projektu, o ktorom Vás budeme informovať tu na našom webe a samozrejme Facebook profile RŠK, p. o.

Ing. Andrej Pustay, samostatný odborný referent RŠK, p. o.: „Záverečný finálový turnaj sa vydaril. Do bojov nastúpili tí najlepší z každej kategórie. U najmladších v kategórii 3. – 4. ročník bol vidieť kvalitatívny rozdiel medzi družstvami, ale v kategórii 7. – 9. ročník to bolo napínavé až do záverečného hvizdu. Ten nakoniec znamenal rozstrel z pokutových kopov, kde nakoniec dominovala ZŠ Vrútocká. Som rád, že sa turnaj páčil a víťazné družstvá si odniesli domov víťazné poháre a diplomy. Ešte raz gratulujem víťazom zo ZŠ Ostredková a dvakrát zo ZŠ Vrútocká.“