Aj keď je leto v plnom prúde a horúčavy lámu rekordy, zamestnanci RŠK p. o., nezaháľajú a počas mesiacov jún a júl pripravujú „zimák“ na novú sezónu 2017/2018.

Počas mesiaca júl došlo k výraznejším zmenám v šatniach hráčov a zmeny sa taktiež dotkli sociálnych zariadení v útrobách štadióna, tak aby mali návštevníci dostatočný komfort. Pravidelnou údržbou prešla strojovne, chladiace veže ako aj obidve „rolby“, tak aby boli čo najlepšie pripravené na blížiacu sa sezónu, ktorá bude pre návštevníkov ružinovského zimného štadióna skutočne atraktívna.

Mrazenie v oboch halách bolo spustené prvý augustový deň. Prvé nože korčúľ hokejistov sa dotkli ľadovej plochy 5. augusta. Svoju prípravu začala kompletná pyramída HK Ružinov ´99 Bratislava, a. s., muži HC Bratislava, ženy HC ŠKP Bratislava, taktiež mládež HC ŠKP (dorast a kadeti). V prvých augustových dňoch prebehnú ešte drobné úpravy a „dokončovačky“ tak, aby bol štadión na 100% pripravený.

So začiatkom školského roku štartujú pravidelné kurzy korčuľovania pre ružinovských škôlkarov, organizované RŠK p. o., na ľad vykorčuľuje aj krasokorčuliarsky oddiel ŠKP. V septembri pokračuje naplno tréningový proces vyššie uvedených oddielov a postupne budú začínať ich súťaže. Rozbiehať sa bude aj tradičná ružinovská amatérska hokejová liga RAHL a samozrejme, ľadové plochy sa zaplnia aj takzvanými „partičkami hokeja“ a záujemcami o korčuľovanie na hodinách verejného korčuľovania, ktoré bude aj v nasledujúcej sezóne bez poplatku. Informácie o verejnom korčuľovaní nájdete vždy na našich facebook profiloch a na našom webe www.rskruzinov.sk.

Prvoligový hokej opäť v Ružinove

Zaujímavý a odvážny hokejový projekt HC Bratislava bude od sezóny 2017/2018 prvoligový. Získaním licencie sa HC Bratislava stal jediným bratislavským klubom hrajúcim mužskú slovenskú súťaž a z pohľadu diváka bude priestor opäť si vychutnať takúto súťaž v Bratislave. Domovským štadiónom bude práve náš Zimný štadión Vladimíra Dzurillu. Očakávame, že tento projekt teda pritiahne dostatočné množstvo divákov do hľadiska a aj preto sa neustále snažíme vylepšovať divácke zázemie tak, aby sa návštevníci cítili dobre a vychutnali si prvoligový hokej v kultúrnych podmienkach.

Môžeme sa tešiť aj na ženský ligový hokej a dorastenecké súťaže

Ženský hokejový klub HC ŠKP Bratislava bude hrať domáce ligové zápasy slovenskej extraligy a európskej ligy práve na našom štadióne. Ružinovčania tak budú mať možnosť okrem 1. hokejovej ligy mužov, vzhliadnuť aj ženský hokej.  Čo sa týka mládežníckych súťaži, družstvá HK Ružinov ´99 Bratislava, a. s. sa predstavia v ligách juniorov, dorastu, kadetov a žiakov. Mládež HC ŠKP Bratislava sa predstaví v súťažiach dorastu a kadetov.

Na záver

 Podrobnejšie informácie o aktivitách, o voľných hodinách na ľadových plochách na Zimnom štadióne Vladimíra Dzurillu nájdete vždy v jednotlivých sekciách  webu www.rskruzinov.sk alebo na facebook-u RŠK, p. o.. Akékoľvek otázky, resp. pripomienky alebo návrhy môžete poslať e-mailom na adresu info@rskruzinov.sk.