Zimný Štadión Vladimíra Dzurillu je v poradí druhým športoviskom, ktoré by sme radi predstavili. RUŽINOVSKÝ ŠPORTOVÝ KLUB, p. o. sa snaží vytvárať kvalitné podmienky pre profesionálne kluby, amatérske partičky a samozrejme pre návštevníkov, ktorí majú chuť si raz do týždňa zakorčuľovať v rámci obľúbeného „verejného korčuľovania“. Tým sme v podstate v skratke predstavili aktivity, ktoré sa pod strechou zimáku odohrávajú.

Trochu histórie

V pôvodnom projekte mala vzniknúť plaváreň, športoviská a samozrejme zimný štadión. Zrealizovala sa len vízia zimného štadióna, ktorý bol dokončený v roku 1980. Názov po vynikajúcom československom brankárovi, legende ,nesie od roku 1986. V roku 2009 sa dokončila druha, tréningová hala.

Aktivity 

Využiteľnosť zimného štadióna je variabilná, na oboch ľadových plochách si svoje miesto nájdu hokejisti, krasokorčuliari a curling. Práve tento tradičný olympijsky šport má na zimnom štadióne svoje miesto v druhej, tréningovej hale, kde sú vytvorené dve špeciálne dráhy a zázemie pre športovcov. Zimný štadión je domovom HK Ružinov 99, ženského hokejového tímu ŠKP Bratislava, svoj domov tu našla amatérska hokejová liga RAHL a množstvo partičiek, ktoré majú chuť si zahrať hokej. V priestoroch Zimného štadióna Vladimíra Dzurillu RŠK, p. o. dlhodobo organizuje kurzy základného korčuľovania pre deti materských škôl MČ Bratislava – Ružinov, krúžky korčuľovania a kurzy. Okrem toho, v rámci spolupráce, poskytuje priestor aj iným organizátorom podobných kurzov pre ďalšie mestské časti Bratislavy.

Kde nás nájdete:

Ružinovská 4811/4,

821 01

Bratislava