V rámci našej mestskej časti pôsobia organizácie, združenia, športové kluby, ktoré ponúkajú rôzne druhy športových aktivít. Veľmi zaujímavým klubom je bezpochyby ŠK OMD BOCCIAN Bratislava, ktorý organizuje tréningy v športe zvanom BOCCIA. Klub prevádzkuje Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR sídliaca v Ružinove.

Boccia alebo Bocce [čítaj „boča“] je šport určený nielen pre športovcov s telesným postihnutím, ktorí majú poruchu funkcie všetkých štyroch končatín, ale aj pre zdravých športovcov.  Je to šport, ktorej cieľom je dostať svoje loptičky najbližšie k bielej. Od roku 1984 sa zaraďuje medzi paralympijské disciplíny, medzi olympijskými disciplínami nemá ekvivalent. V súčasnosti sa boccia hráva vo viac ako 50 krajinách sveta. Na Slovensku tento šport zastrešuje Slovenský zväz telesne postihnutých športovcov.

ŠK OMD BOCCIAN Bratislava bol založený v roku 2012. V rámci našej mestskej časti pôsobí v bezbariérovej telocvični ŠZŠ a MŠ Nevädzová 3. Tento šport je primárne určený pre seniorov a ZŤP, avšak skúsiť si ho môže prísť aj široká verejnosť. Pre všetkých záujemcov sú dvere otvorené. Pravideľný tréningový proces sa odohráva vždy v stredu, od 17:00 – 18:30 a v sobotu od 10:00 – 13:00. V prípade záujmu môžete tréning navštíviť priamo v telocvični. Nosiť si nič netreba, všetky športové pomôcky vám dá k dispozícii klub.

Pre viac informácií volajte na mobilné telefónne číslo 0948 529 976.

Viac informácií o tomto populárnom paralympíjskom športe, v ktorom máme aj úspešných medailistov, nájdete tu: Boccia Slovakia | oficiálna webstránka športu boccia