Plávanie patrí k neodmysliteľnej súčasti ľudského života. Hlavným cieľom nášho kurzu je odbúrať strach ružinovských škôlkarov z vody a naučiť ich základy plávania na 8 výukových hodinách. V mesiacoch apríl až jún pripravujeme tieto kurzy pod vedením profesionálnych trénerov v plavárni Slovnaft.

Prvý turnus škôlky plávania v školskom roku 2022/2023 sme úspešne ukončili.

Do projektu škôlky plávania  sa zapojilo 132 detí zo 4 materských škôl. Tie boli rozdelené do 5 výkonnostných skupín, kde sa im venovali licencovaní tréneri. Malí vodníci sa na 8 výukových hodinách postupne naučili základy plávania. Od jednoduchého ponorenia hlavy do vody sa postupne niektoré deti dostali až po plavecké techniky ako sú kraul a znak. Tie najzdatnejšie deti svoju techniku len zdokonaľovali, prípadne sa učili náročnejšie prvky.

Ing. Andrej Pustay (samostatný odborný referent):Mnoho detí sa do bazéna tešilo a dúfam, že to tak bude aj v letnom období. Určite sa im naučené základy plávania hodia aj na kúpaliskách s rodičmi či kamarátmi. Už teraz sa tešíme na ďalší turnus, ktorý začína už 30.3.2023.“

Informácie k druhému turnusu:

II. Turnus (30.3. – 2.5.2023)

  • každý Utorok a Štvrtok v čase 9:00 – 11:15 hod
  • zapojené materské školy: Gemerská, Miletičova, Západná, sv. Vincent de Paul

Fotogaléria I. turnusu: