RUŽINOVSKÝ ŠPORTOVÝ KLUB, p. o. opätovne spustil prevádzku curlingovej haly v rámci priestorov zimného štadióna Vladimíra Dzurillu. Hala dostala nový šat, kvalitné zázemie a výborné podmienky pre prípravu profesionálov,  amatérskych  skupín, či zábavu pre jednotlivcov. 

Čo to curling vlastne je?

Curling je kolektívny šport, v ktorom sa snažia hráči dopraviť curlingové kamene čo najpresnejšie do vyznačeného priestoru. Začiatky tejto hry siahajú do 16. storočia, keď sa tento šport hrával na zamrznutých škótskych jazerách. Medzi oficiálnymi súťažami zimných olympijských hier bol v roku 1920 a od olympijských hier v roku 1998 je v programe nastálo.

Zimný štadión Vladimíra Dzurillu

Po otvorení novej ružinovskej arény v roku 2009 (Hala II, tréningová) pribudla v jej útrobách nová tréningová plocha a špeciálna ľadová plocha pre curling. V súčasnosti tak RŠK, p. o. obhospodaruje dve ľadové plochy, ktoré naplno využívajú nielen hokejisti a krasokorčuliari, detí z materských škôl, amatérske skupiny, ale aj verejnosť, ako aj curlingovú dvojdráhu.

Curlingová dvojdráha je určená ako pre profesionálov, tak pre amatérske skupiny, ktoré si jednu, či obe dráhy môžu objednať prostredníctvom emailu: info@rskruzinov.sk. Ponúkame možnosti jednorázových prenájmov, dlhodobých prenájmov. Radi privítame jednotlivcov, ktorí si tento olympijský šport chcú skúsiť, taktiež firmy, ktoré môžu využiť curlingovú halu na teambuilding. Všetky podstatné inFormácie o tom, ako postupovať pri týchto typoch objednávok, nájdete na našom webe TU