RUŽINOVSKÝ ŠPORTOVÝ KLUB, p. o. usporiadal pre ružinovské materské školy dalšie dva turnusy veľmi obľúbeného projektu Škôlka korčuľovania. Tento kurz patrí k tomu najpopulárnejšiemu medzi našimi ružinovskými škôlkarmi. RŠK, p. o. využíva svoje domovské prostredie Zimného štadióna Vladimíra Dzurillu. Deti z materských škôl rozdelené do skupín podľa výkonnosti pracujú na zdokonaľovaní svojich korčuliarskych schopností pod vedením licencovaných trénerov na ôsmich výukových hodinách.

V dátume od 23. januára do 16. februára sa do projektu zapojilo 11 materských škôl. Počas dvoch turnusov vykorčuľovalo na ľadovú plochu zimného štadióna 330 detí predškolského veku. Podobne ako v predchádzajúcich 2 turnusoch, aj teraz boli deti rozdelené do výkonnostných skupín a pod vedením profesionálnych trénerov sa učili absolútnym základom, odbúravaniu strachu a samozrejme zdokonaľovaniu jednotlivých činností.

Ďakujeme materským školám Haburská 4, Medzilaborecká, sv. Vincent de Paul, Seahorse, Nevädzová, Palkovičova, Gemerská, Miletičova, Stálicová, Felix, Haburská 6.

Medzi ďalšie úspešné projekty realizované na ZIMNOM ŠTADIÓNE VLADIMÍRA DZURILLU patrí nový projekt Škola na ľade a samozrejme veľmi obľúbený Kurz korčuľovania. V nedeľu, 26. februára, spúšťame ďalší z turnusov.

Povedali o našej Škôlke korčuľovania:

  • rodič z MŠ Felix: „Chcem Vám len poďakovať, odviedli ste super prácu na kurze. Syn Jonáš vybehol na klzisko a skoro sme odpadli, trielil v dave ako gáfor. Vôbec sa nebál a išlo mu to výborne. Som úplne nadšená. Stretol aj spolužiačky zo škôlky a aj tým to išlo super. Výborný kurz. Ďakujeme.“
  • riaditeľka MŠ Miletičova: „Veľmi pekne ďakujeme, bolo to skvelé!!! 😊“
  • rodič z MŠ Stálicová: „Ďakujeme 🤗“