Zrekonštruovaná športová hala v rámci areálu ŠH Trnávka na Vietnamskej ulici, ktorú dostal RUŽINOVSKÝ ŠPORTOVÝ KLUB, p. o. do správy v decembri 2020, privítala našu mužskú basketbalovú reprezentáciu. V spolupráci s BK Inter Bratislava sa premenila bývala bedmintonová hala na špičkové športovisko určené nie len pre basketbal, ale aj pre iné halové športy.

Okrem pôsobenia kompletnej mládežníckej pyramídy BK Inter Bratislava, sa v športovej hale konajú reprezentačné basketbalové kempy organizované SBA (Slovenskou basketbalovou asociáciou) a taktiež sa tu konajú rôzne trénerské semináre. Ako už bolo vyššie spomenuté, premiérovo tu svoj stan rozložila aj naša mužská reprezentácia, pripravujúca sa na dôležité zápasy v kvalifikácii na Majstrovstvá sveta.

Využiteľnosť haly je viacúčelová. Okrem možnosti basketbalových tréningových pre profesionálov, amatérske partičky, je tu možnosť zahrať si bedminton, squash či stolný tenis.  Športovanie pre seniorov je podobne ako v iných areáloch v správe RŠK, p. o. v doobedných hodinách zadarmo.

Viac o revitalizácii areálu ŠH Trnávka tu: REVITALIZÁCIA ŠH TRNÁVKA

foto: Vlado Dorňák