Vo štvrtok 16. novembra sa v telocvični ZŠ Kulíškova odohralo ďalšie kolo RŠLŽ, tentokrát vo florbale mladších chlapcov. Účasť bola skutočne skvelá, o víťazstvo súperilo 10 školských teamov. Systém bol jednoduchý, hralo sa v dvoch skupinách systémom každý s každým.

Na treťom mieste skončila po víťaznom súboji ZŠ Pavla Marcelyho, ktorá porazila SŠ sv. Vincenta de Paul. Vo finálovom súboji, zvíťazila po samostatných nájazdoch ZŠ Mierová, na druhom mieste skončila ZŠ Medzilaborecká.

Ďalšie kolo RŠLŽ je naplánované na 23. novembra!

Výsledkový servis nájdete tu:

výsledky florbal Chlapci-mladší

fotogaléria:

Školský rok 2016/2017

RUŽINOVSKÝ ŠPORTOVÝ KLUB, p. o. ako každý rok, organizuje školské súťaže, pod názvom Ružinovská športová liga žiakov. Do týchto súťaži sa zapájajú len základné školy z MČ Bratislava-Ružinov. V minulom školskom roku 2016/2017 sa odohrávali tuhé boje o „Majstra Ružinova“ v  športoch florbal, vybíjaná, volejbal, futbal a atletický trojboj. Do týchto bojov sa zapájali žiaci a žiačky v dvoch vekových kategóriách (mladší/starší). Medzi mladších patrili žiaci a žiačky z 5. – 7. ročníka a medzi starších patrili žiaci a žiačky zo 7. – 9. ročníka. Celkovo sa do súťaží zapojilo cez 600 športujúcich detí. Školy v jednotlivých športoch získavali body, ktoré po ich spočítaní, určili celkového víťaza. Stala sa ňou ZŠ Mierová. Druhé miesto obsadila ZŠ Pavla Marcelyho a na treťom mieste skončila ZŠ Ostredková. Na základe získaných bodov školy získali finančné prostriedky, za ktoré si mohli vybrať športový materiál. RUŽINOVSKÝ ŠPORTOVÝ KLUB, p. o. tak pre školy nakúpil športový materiál v celkovej hodnote vyše 1400 EUR.

Andrej Pustay (RŠK, p.o.)„Dúfame, že tento športový materiál napomôže k rozvoju športu na školách a tým pádom aj zlepší kvalitu súťaží v novom ročníku 2017/2018.“