Posledný júlový týždeň bol v znamení štvrtého turnusu denného tábora, RUŽINOVSKÉ ŠPORTOVÉ PRÁZDNINY. Tak, ako v predchádzajúcich troch, aj teraz čakal táborníkov veľmi zaujímavý a pestrý program, plný športových aktivít, ale aj výletu a prednášok v rámci Letnej čitárne v spolupráci s KNIŽNICA RUŽINOV.

Pondelkové zoznamovacie doobedie strávili deti  na detskom ihrisku Nová doba, kde mali priestor na hry Šantenie na preliezkach, ping-pong, futbal či basketbal. Tradičná návšteva športovísk v ANŠ sa teda nekonala, ale ako sa hovorí, zmena je život. Poobedie strávili vytváraním tímových plachiet. Slnečný utorok znamenal návštevu kúpaliska Tehelné pole. Poobedný program bol prispôsobený teplému, slnečnému počasiu a deti mali možnosť zúčastniť sa balónovej vojny. V stredu sme navštívili Malkia park a po návrate nás čakala prednáška a zaujímavé hry  v Letnej čitárni. Vo štvrtok sme sa pred ostrým slnkom skryli v detskom kútiku Funcity v Cubicone a poobede táborníci súťažili v hľadaní pečiatok v areáli AHRŠ. Teplé počasie nás aj v piatok vyhnalo na kúpalisko, kde sme strávili celý deň.

Turnus hodnotíme veľmi pozitívne. Pestrý, kombinovaný program sa deťom páčil a v posledný táborový deň hodnotili celý týždeň len kladne.

Zostávajúci program RŠP:

V. Turnus   = 03.08. – 07.08.2020
VI. Turnus  = 10.08. – 14.08.2020

foto: https://bit.ly/3grkkqf