V stredu, 10. mája zažil Areál netradičných športov nával futbalových emócií a patričnej kvality. Až 9 ružinovských základných škôl prihlásilo svoje družstvá do tohto turnaja. Celkovo sa zapojilo 76 žiakov 7. – 9. ročníka.

Systém súťaže bol dopredu jasný. Dve skupiny po 5 tich a 4 och účastníkoch sľubovali zaujímavé súboje už v samotných skupinách. Víťazi skupín postúpili do finále, druhý zo skupín súperili o celkové tretie, respektíve štvrté miesto.

O finálový duel sa postarali ZŠ Ostredková a ZŠ Pavla Marcelyho, kde v dramatickom finále zvíťazili najtesnejším rozdielom jedného gólu v pomere 2 : 1 žiaci ZŠ Pavla Marcelyho. Súboj o tretie miesto a teda bronzovú priečku obstarali družstvá ZŠ Medzilaborecká a ZŠ Vrútocká. Tento súboj priniesol opäť zaujímavú zápletku, ktorú rozlúštil až penaltový rozstrel, v ktorom bola úspešnejšia ZŠ Medzilaborecká.

1. miesto ZŠ Pavla Marcelyho
  2. miesto ZŠ Ostredková
  3. miesto ZŠ Medzilaborecká

Výsledkový servis nájdete na našom FB profile tu:

Ing. Andrej Pustay (RŠK):“ Sme veľmi radi, že nám vyšlo počasie. Počet teamov je tiež vizitkou, že o futbalové turnaje je, medzi ružinovskými školami záujem. Aj keď boli súboje dramatické a napínavé až do samého konca, turnaj sa niesol v duchu fair play. Ďakujeme všetkým žiakom, učiteľom a gratulujeme víťazom.“