Streda, 24. október, patrila strašidlám, tekviciam a samozrejme lampiónom. RUŽINOVSKÝ ŠPORTOVÝ KLUB, p. o., aj tento rok pripravil obľúbené podujatie najmä pre najmenších obyvateľov Ružinova. Počasie od úvodu dňa hralo proti nám a bolo našim najväčším nepriateľom. Žiaľ malo veľký vplyv na účasť, ktorá v minulých rokoch dosahovala skvelé čísla. Aj napriek komornejšej atmosfére, ľudia ktorí prišli neľutovali a program bol naozaj zaujímavý.

Všetko začalo presne podľa plánu. Športové súťaže zručností o sladké odmeny a samozrejme lampióny, odštartovali 16:30. Ďalšou zo sprievodných akcii bola súťaž o najlepšiu masku a taktiež najkrajšie vyrezanú tekvicu. Celkovo sa do súťaží zapojilo 12 detí s maskami a vyberali sme z ôsmich doma vyrezaných tekvíc. Sme veľmi radi, že podujatie aj napriek nepriaznivému počasiu malo úspech.

Od 17:30 bol na programe obľúbený lampiónový sprievod, ktorého sa zúčastnilo cez 100 ľudí, detičky v zaujímavých maskách a lampióny od výmyslu sveta. Celý sprievod okolo jazera sprevádzal nádherný mesiac v splne, ktorý dotváral atmosféru stredajšieho podvečerného lampiónového sprievodu.

V mene RŠK, p. o. ďakujeme všetkým, ktorí sa podujatia zúčastnili.