Školský rok 2019/2020 sa nám rozbehol a s ním sa rozbehli aktivity určené aj pre materské školy z Ružinova. RUŽINOVSKÝ ŠPORTOVÝ KLUB, p . o. pripravuje kurzy pre našich najmenších v podobe škôlky plávania, korčuľovania a lyžovania.

S príchodom detičiek do materských škôl, sme spustili prvý turnus škôlky plávania. Plaváreň Slovnaft privítala prvé štyri materské školy. Do výučbových hodín sa zapojilo takmer 125 detí  vo  veku od 4 – 6 rokov. Výsadu byť prvými dostali tentokrát materské školy Stálicová, Šťastná, Palkovičová, Haburská 6. 

Už tradične boli detičky rozdelené do výkonnostných skupín, kde sa im venovali profesionálni tréneri. Úlohou všetkých šiestich trénerov bolo okrem kvalitného výcvikového programu odbúrať v detičkách strach z vody. Počas ôsmich výučbových hodín plávania sa v mnohých prípadoch z malých neplavcov stali doslova vodné živly, ktoré bolo ťažké z bazéna dostať von.

Prvý turnus škôlky plávania dopadol na výbornú. Program pre materské školy pokračuje až do konca marca škôlkami korčuľovania. Na plaváreň Slovnaft sa v druhom turnuse vrátime 26. marca 2020.

Informácie: Škôlka plávania
https://rskruzinov.sk/materske-skoly/skolka-plavania/

Organizácia, administrácia a vedenie kurzu:
Ing. Andrej Pustay – zodpovedná osoba za RŠK, p. o.
tel: +421 908 730 425
e-mail: andrej.pustay@rskruzinov.sk

FotogalériaŠkôlka plávania 2019/2020 – I. turnus