Ružinovský športový klub, p. o. bilancuje školský rok 2018/2019. Celoročná krúžková činnosť bola úspešná a zaujímavá. Počty detí v krúžkoch florbalu, futbalu, ale aj hokejbalu nám dáva motiváciu zvyšovať úroveň organizácie do ďalšieho školského roku.

1. Florbalový krúžok:

Počas školského roka 2018/2019 sa do florbalového tréningového procesu zapojilo 42 detí. Tie absolvovali dohromady 73 tréningových jednotiek, na ktorých sa oboznamovali s pravidlami florbalu, učili sa základné techniky (prihrávky, streľba) ako aj herné situácie (nájazdy, presilovky, oslabenia). Tréningy sa odohrávali v hokejbalovej hale v Areáli netradičných športov, ale počas zimy boli deti presunuté do telocvične na ZŠ Nevädzová 2 a ŠZŠ Nevädzová 3. Úroveň a kvalita tréningov sa každým rokom zvyšuje a sme radi, že florbalový krúžok patrí k obľúbeným krúžkom RŠK, p. o..

2. Futbalový krúžok:

Futbalový krúžok je u detí veľmi obľúbení, čo sa prejavilo počtom prihlásených detí. Spolu ich bolo až 57. Mladí nádejní futbalisti si počas 70 hodín neustále zlepšovali techniku prihrávok, streľbu, ale aj rôzne herné situácie (priame kopy, pokutové kopy). Do toho sa samozrejme naučili základné pravidlá futbalu, ktoré sú taktiež súčasťou tréningov. Deti počas jesene a jari trénovali na futbalovom ihrisku s umelou trávou v Areáli netradičných športov, no v zimnom období boli v telocvični ZŠ Pavla Marcelyho a ZŠ Nevädzová 2. Z krúžku vyšlo viacero detí, ktoré sa rozhodli hrávať futbal na vyššej úrovni v kluboch, pričom sme radi, že sa uchytili a hrávajú tam dodnes.

3. Hokejbalový krúžok:

Hokejbalový krúžok sa po dlhej odmlke znovu objavil v ponúkaných krúžkoch RŠK, p. o.. V spolupráci s hokejbalovým klubom HBT Slovan sme tento rok mali 9 detí, ktoré sa zapojili do tréningových procesov. Tréningy boli zmerané na individuálne zdokonaľovanie techniky, ako aj tímová práca pri presilovkách a oslabeniach.  Všetky tréningy sa odohrávali u nás v Areáli netradičných športov na hokejbalovom ihrisku.

4. Čo pripravujeme na školský rok 2019/2020?

Budúci školský rok chceme znovu zvýšiť úroveň krúžkov. Samozrejme bude to ťažké, lebo latka je nastavená vysoko, no nebojíme sa výziev. Určite skúsime vymyslieť v krúžkoch niečo nové, čo sme ešte nerobili. Krúžková činnosti začne už 9.9.2019.

 

Prajeme príjemné prázdniny a vidíme sa v novom školskom roku!

RŠK, p. o.