Lyžiarsky kurz 11.1. 2019- 16.1. 2019 MŠ HABURSKÁ 6

V dňoch od 11.1.2019 (piatok) do 16.1.2019 (streda) sa naša materská škola Habarka zúčastnila tak, ako každý rok, lyžiarskeho kurzu realizovaného RUŽINOVSKÝM ŠPORTOVÝM KLUBOM, p. o., a cestovnou kanceláriou Azad. Počas piatich dní sa deti z našej materskej školy oboznamovali s lyžovaním a upevňovali si pozitívny vzťah k športu.

Lyžiarsky kurz sme absolvovali v Oravskej Polhore, v novopostavenej chate Slaná Voda, ktorá sa nachádza pod úpätím Babej hory. Nachádzali sme sa na mieste obkolesenom lesmi a okolitými vrchmi Babej hory a Pilská, ktoré vytvárali dokonalú scenériu.

V deň príchodu sme sa oboznamovali s prostredím a krásnym okolím chaty. Za pomoci inštruktorov sme si vyskúšali výstroj. Podaktorí z nás sa pokúsili prvý krát postaviť na lyže a udržať sa na nohách. Ubytovali sme sa v úplne novej chate, ktorá bola útulná a čistá. Do jedálne sme museli prechádzať cez areál, čo nám však nijako neprekážalo. Pani kuchárky nám od prvého dňa veľmi dobre varili, vyšli v ústrety požiadavkám materskej školy a väčšina z nás chodila na „repete“. Hneď po prvom dni zistili, že sme veľkí jedáci.

Veľkou výhodou bol pre nás vlek, ktorý sa nachádzal priamo vedľa našej chaty. Síce bol menší, ale pre deti dostačujúci. V pondelok sme spolu s deťmi navštívili lyžiarske stredisko Ski Grúniky Sihelné, ktoré sa nachádzalo len desať minút od chaty Slaná Voda. V stredisku sa nachádzajú zjazdovky 2x 1000m a 1x 400. Každý deň po lyžovaní sme si užili kopec zábavy v kopách snehu, spúšťanie sa na boboch, lopatách, guľovačku a stavanie snehuliakov.

Veľa zábavy sme zažili každý deň aj po večeri. Spolu s animátormi, ktorí nám robili program, sme hrali rôzne hry, vymýšľali nám rozmanité aktivity, organizovali diskotéku. Okrem iného sme napísali a nakreslili poštu našim rodičom, aby aj oni vedeli ako dobre nám spolu na lyžovačke bolo. Okrem toho nám pani učiteľky každý večer čítali poštu od rodičov a dávali bozk na dobrú noc. Od únavy sme hneď zaspali, ani nám nestihlo prísť ľúto za domovom 🙂 Kurz sme ukončili veľkou diskotékou a prekvapením na záver bol pre nás krásny ohňostroj.

Zároveň by sme sa týmto chceli poďakovať RŠK pod vedením Ing. Ľubomíra Lenára, Marekovi Mojžišovi za starostlivosť počas celého pobytu a cestovnej kancelárií Azad za možnosť zúčastniť sa na lyžiarskom výcviku aj tento rok.

Deti z MŠ HABARKA, pani riaditeľka a pani učiteľky 🙂