RUŽINOVSKÝ ŠPORTOVÝ KLUB, p. o. zorganizoval pre materské školy lyžiarsky výcvik s názvom „Škôlka lyžovania“. Išlo o kurz, kde sa naši najmenší zoznamovali s čarom slovenských zasnežených kopcov. Detičky absolvovali tri turnusy v dvoch rôznych strediskách. Na lyže sa postavilo 115 žiakov a žiačok z piatich materských škôl. Prvé dva turnusy sa uskutočnili v stredisku Selce – Čachovo. Tretí turnus bol v stredisku Látky. Podmienky na lyžovanie boli aj vďaka kvalitnej práci miestnych ľudí na vysokej úrovni. Kde pani príroda nezabrala, zabrali snežné delá.

Škôlka lyžovania nebola len o lyžiarksom drile, ale aj o zábave. Program pre deti pripravovali nie len pani učiteľky z jednotlivých materských škôl, ale aj profesionálni animátori. Ako to už na lyžiarskych výcvikoch chodí, deň začal raňajkami, prezlečením sa do lyžiarskych kombinéz a hurá na svah. Malí lyžiari boli rozdelení do rôznych výkonnostných skupín. Každú skupinu mal na starosti skúsený lyžiarsky inštruktor, ktorého úlohou bolo u detí hravou formou a milým prístupom prebudiť lásku k lyžovaniu.

Po práci prišla na rad zábava. Sánkovanie, guľovanie, či stavanie snehuliaka boli najobľúbenejšími voľnočasovými aktivitami detí. Po večeri nasledoval zábavný program, ktorý pripravili naši animátori.

 Ing. Andrej Pustay (RŠK, p. o.): „Lyžiarsky výcvik dopadol výborne, čo nás ako organizáciu veľmi teší. Ako to však občas býva, drobné nedostatky sa nájdu vždy. Našou snahou je ich riešiť a napraviť. Škôlku lyžovania však hodnotíme pozitívne. Prvoradé sú deti. Ich úsmev a spokojný výraz nás motivujú do ďalšej kvalitnej práce.

Fotogaléria:
Škôlka lyžovania 2020 – I. turnus (Selce)
Škôlka lyžovania 2020 – II. turnus (Selce)
Škôlka lyžovania 2020 – III. turnus (Látky)