RUŽINOVSKÝ ŠPORTOVÝ KLUB, p. o. sa snaží o rozvoj pohybovej aktivity nie len pri žiakoch základných škôl, ale svoje aktivity smeruje aj do materských škôl. Projektami, ktoré sa tešia veľkej obľube sú „Škôlka korčuľovania“ a  „Škôlka plávania“.

Škôlka plávania

Ružinovské deti z materských škôl majú vďaka projektu „Škôlka plávania“ možnosť naučiť sa plávať, prípadne zdokonaliť sa v činnostiach, ktoré sú pre dokonalé plávanie nevyhnutné. Detičky sú pod drobnohľadom profesionálnych trénerov, ktorí si malých plavcov začiatočníkov rozdelia do výkonnostných skupín.

V rámci školského roka 2018/2019 sa kurzov plávania zúčastnilo 18 materských škôl z Ružinova. Vodu bazéna v bratislavskom Slovnafte okúsilo 444 detí. RUŽINOVSKÝ ŠPORTOVÝ KLUB, p. o.  ponúkol 4 rôzne termíny, 4 turnusy, do ktorých sa materské školy mali možnosť  prihlásiť. Prvý turnus sme zahájili na začiatku školského roka a to 13. septembra 2018. Práve nám končí štvrtý turnus, ktorého posledná plavecká hodina bude 26. júna.

Škôlka korčuľovania

Okrem vyššie spomenutého plávania sme materským školám ponúkli naše ľadové plochy a pripravili sme na školský rok 2018/2019 štyri turnusy na Zimnom Štadióne Vladimíra Dzurillu. Do projektu sa v rámci spomenutých turnusov zapojilo 17 materských škôl a korčule na nohy si obulo 505 detí. Podobne ako pri plávaní, aj tu dbáme na vysokú profesionalitu a preto využívame služby licencovaných trénerov.

Korčuľovať sme začali s príchodom chladného počasia, konkrétne 9. októbra 2019. Posledným štvrtým kurz nám začal 12. februára.

V oboch prípadoch nás veľmi teší fakt, že počty detí a počty prihlásených škôlok nám neubúdajú, práve naopak. Kvalitné podmienky, skvelá práca profesionálnych trénerov a samozrejme bezpečnosť detí sú pre nás nesmierne dôležité. Ďakujeme všetkým zúčastneným v školskom roku 2018/2019. Vidíme sa v septembri.