RUŽINOVSKÝ ŠPORTOVÝ KLUB, p.o. pripravil v mesiaci január lyžiarske kurzy pre ružinovských škôlkárov. V nedeľu 15.1. 2017 odštartoval smer Terchová prvý autobus malých nadšených lyžiarov, začiatočníkov. Krásne zasnežené prostredie, svah ideálny pre túto vekovú kategóriu, lyžiarsky inštruktori a animátori pripravení učiť, zabávať a zdokonaľovať.

Denný harmonogram škôlkárov mal jasné kontúry. Lyžovanie, a podvečerná zábava pozostávajúca s rôznych spoločenských súťaží, detskej diskotéky, rôznych kvízov. Samozrejme podstatnú časť dňa vypĺňalo lyžovanie. Spolu 37 detičiek bolo rozdelených do štyroch výkonnostných skupín.  Podľa levelu výkonnosti bol zvolený systém a náročnosť výučby. Samozrejme, ako pri iných našich kurzoch, dôležitá bola bezpečnosť detí. Ďalším dôležitým faktorom bolo hravou nenásilnou formou odbúrať prvotný strach, čo sa vo väčšine prípadov úspešne darilo.

Mgr. Martin Kováč (metodik RŠK, p.o.): Špecifikom tohto kurzu je najmä to, že sa nachádzame mimo Bratislavy, že naši malí škôlkári zažívajú prvý krát odlúčenie od rodičov. Snažíme sa všetci spoločnými silami vytvoriť  domáce prostredie také, aby sa cítili dobre a nemalo to vplyv na lyžiarsky výcvik. Prostredie je krásne, počasie skvelé. Dbáme na kvalitnú stravu, pravidelný pitný režim a samozrejme bezpečnosť detí.