Spolu so školský rokom 2019/2020 sa nám rozbehli aktivity nie len pre materské školy, ale aj úspešný projekt pre ZŠ v podobe RUŽINOVSKEJ ŠPORTOVEJ LIGY ŽIAKOV. Nový ročník sme začali turnajom vo florbale dievčat.

V priestoroch zrekonštruovanej krytej haly v Areáli netradičných športov, sa 9. novembra, postavili proti sebe dievčatá zo siedmych základných škôl v kategórii mladšie. Do turnaja sa zapojilo 64 dievčat narodené medzi 1.1.2007 – 31.12.2009. Systém bol daný počtom prihlásených tímov. Hralo sa v dvoch skupinách, kde prvý tím išiel priamo do boja o celkové prvenstvo a druhý tím zo skupiny bojoval o bronzové medaile.  V zaujímavom dueli o tretie miesto sa stretla  ZŠ Mierová a ZŠ Pavla Marcelyho. V napínavom zápase sa dievčatám z Drieňovej podarilo streliť dva góly, ktoré napokon rozhodli o ich treťom mieste. Vo finále sa stretli víťazi skupín ZŠ Vrútocká a SŠ sv. Vincenta de Paul. Finále ako remeň prinieslo zaujímavý priebeh, kde o víťazovi rozhodli až samostatné nájazdy, v ktorých boli úspešnejšie dievčatá zo ZŠ Vrútocká.

Poradie v kategórii „Mladšie“ – 1. kolo:

  1. miesto:  SŠ sv. Vincenta de Paul
  2. miesto:  ZŠ Vrútocká
  3. miesto:  ZŠ Mierová

Výsledkový servis:
výsledky florbal Dievčatá-ML

Piatok patril florbalovému turnaju dievčat v kategórii  staršie. Ročníky 1.1.2004 – 31.12.2007 sa nenechali zahanbiť a predviedli naozaj kvalitné športové výkony. Takmer 60 dievčat zapojených do diania na ihrisku bojovalo o celkové prvenstvo v dvoch skupinách. Systém bol identický ako pri turnaji mladšej kategórie a teda víťazi skupín postúpili do finále a druhé tímy zo skupiny bojovali o tretie, respektíve štvrté miesto. V zápase o tretie miesto bola úspešnejšia ZŠ Pavla Marcelyho, ktorá po samostatných nájazdoch zdolala ZŠ Vrútockú 2:1. Finálový duel Medzi SŠ Vincenta de Paul a ZŠ Ostredkovou bol zaujímavý a napínavý. Nakoniec sa z víťazstva 3:1 tešili žiačky ZŠ Ostredková.

Poradie v kategórii „Staršie“ – 2. kolo:

  1. miesto:  ZŠ Ostredková
  2. miesto:  SŠ sv. Vincenta de Paul
  3. miesto:  ZŠ Pavla Marcelyho

Výsledkový servis:
výsledky florbal Dievčatá-ST

Celkové poradie o Majstra Ružinova vo florbale – Dievčatá:

  1. miesto:  SŠ sv. Vincenta de Paul
  2. miesto:  ZŠ Ostredková
  3. miesto:  ZŠ Vrútocká

Priebežné poradie 2019/2020:
CELKOVÝ VÍŤAZ RŠLŽ 19-20

Fotogaléria:
RŠLŽ 2019/2020 – Florbal Dievčatá Mladšie
RŠLŽ 2019/2020 – Florbal Dievčatá Staršie