RUŽINOVSKÝ ŠPORTOVÝ KLUB, p. o. pripravil ďalšie úspešné podujatie zo série RŠLŽ. Práve skončené kolo bolo trochu netradičné, ale zaujímavé. Po konzultáciách s telocvikármi sme pripravili dievčenský futbalový turnaj.

Nová hala v ANŠ (Areál netradičných športov) hostila po florbalovom turnaji ďalšie podujatie. Až 67 dievčat zo siedmych základných škôl predviedli svoju loptovú techniku a treba skonštatovať že sa bolo na čo pozerať. Turnaj bol určený pre žiačky 7. – 9. ročníka ružinovských základných škôl.

Systém turnaja bol daný počtom družstiev. Sedem školských tímov bolo rozdelených do dvoch skupín po troch a štyroch účastníkoch. Už tradične sa bojovalo o celkové víťazstvo v skupine, ktoré zaručovalo boj o zlaté medaile, respektíve prvé miesto v turnaji a bodový zápis do dlhodobej tabuľky. Druhé miesta v skupine zaručovali boj o tretie, respektíve štvrté miesto.

V zápase o tretie miesto sme videli súboj domácej ZŠ Nevädzovej proti ZŠ Pavla Marcelyho. Po zaujímavom priebehu ostala bronzová medaila v domácich rukách. Po víťazstve 3:1 sa tešila ZŠ Nevädzová. Finálový súboj mal jednoznačnejší priebeh a z víťazstva 4:0 sa tešila SŠ sv. Vincenta de Paul, ktorá porazila rovesníčky zo ZŠ Medzilaborecká.

Ing Andrej Pustay (šéf turnaja): “ Prekvapil ma výber futbalu pre dievčatá, ale v konečnom dôsledku bolo toto kolo veľmi kvalitné a dievčatá v mnohých prípadoch predvádzali výkony hodné profesionálnych futbalistiek. Veľkým pozitívom bol samotný počet tímov a teda aj počet žiačok zapojených do turnaja. Je evidentné, že ženský futbal je na vzostupe, o čom svedčí aj práve skončené kolo RŠLŽ. Rád by som sa poďakoval rozhodcovi, učiteľom a účastníčkam turnaja. Už teraz sa tešíme na ďalšie podujatia, ktoré zorganizujeme.“

Poradie turnaja:

  1. miesto: SŠ sv. Vincenta de Paul
  2. miesto: ZŠ Medzilaborecká
  3. miesto: ZŠ Nevädzová

Výsledkový servis:
výsledky futbal Staršie

Priebežné poradie ročníka 2019/2020:
CELKOVÝ VÍŤAZ RŠLŽ 19-20

FotogalériaRŠLŽ 2019/2020 – Futbal Dievčatá Staršie