Krásne slnečné počasie v športovom areáli ZŠ Nevädzová privítalo ďalšie kolo RŠLŽ. Na programe dňa bola kráľovná športov, atletika. Do posledného kola v rámci tohto školského roka sa zapojilo päť základných škôl z Ružinova. Viac ako 77 detí rozdelených na chlapcov mladších a starších a dievčatá mladšie a staršie bojovalo o body do celkovej tabuľky v troch atletických disciplínach (beh na 60 m, beh na 500/800 m, hod kriketkou/skok do diaľky).

V rámci kategórie dievčat (mladšie + staršie) sa víťaznou školou stala SŠ sv. Vincenta de Paul pred ZŠ Mierová a ZŠ Ostredková. V chlapčenskej kategórii (mladší a starší) sa víťazstvo podarilo ukoristiť opäť SŠ sv. Vincenta de Paul, na druhom mieste skončila ZŠ Kulíškova a na treťom ZŠ Ostredková.

Okrem sútaže školských družstiev sme vyhodnotili aj individuálne výkony. V kategórii dievčatá „mladšie“ získala najviac bodov Viktória Trgová (SŠ sv. Vincenta de Paul) a v kategórii dievčatá „staršie“ Ela Čederová z rovnakej školy. V chlapčenských kategóriách bol najlepším Erik Lichtner (ZŠ Ostredková) u mladších chlapcov, v starších dominoval Peter Csákanyi (SŠ sv. Vincenta de Paul).

Výsledkový servis:

výsledky atletika-oprava

trojboj-oprava

Víťazom srdečne gratulujeme a čoskoro prinesieme informácie o celkovom zhodnotení práve skončeného ročníka RŠLŽ.