RUŽINOVSKÁ ŠPORTOVÁ LIGA ŽIAKOV (RŠLŽ) odštartovala v rýchlom tempe, hneď dvoma podujatiami. Úvodné dve kolá patrili dievčatám z ružinovských základných škôl, ktoré sa chopili florbalových hokejoch a postarali sa o zaujímavé dva turnajové dni. Dejiskom zápasov bola počas oboch dní telocvičňa základnej školy Pavla Marcelyho.

Do pondelňajších súbojov sa  v kategórii starších dievčat zapojilo šesť družstiev. V dvoch skupinách po troch teamoch odohrali veľmi zaujímavé a kvalitné florbalové zápasy.  V súboji o tretie miesto sa stretla domáca ZŠ Pavla Marcelyho so ZŠ Mierová.  Dievčatá z domáceho družstva podľahli súperovi celkom  jednoznačne 1 : 5. O vrchol, a teda finálový zápas, sa postarala ZŠ Ostredková a ZŠ Kulíškova. Súboj o prvé miesto v otváracom podujatí nového ročníka RŠLŽ bol napínavý a zaujímavý až do samého záveru. Po samostatných nájazdoch zvíťazila ZŠ Ostredková v pomere 4 : 3.

Základné informácie:
Usporiadateľ podujatia: RUŽINOVSKÝ ŠPORTOVÝ KLUB, p. o.
Miesto konania: ZŠ Pavla Marcelyho
Termín konania: 22.10.2018 (pondelok)
Počet účastníkov: 6 škôl – 49 žiačok (narodené od 1.1.2003 do 31.12.2006)

Výsledkový servis:
výsledky florbal Dievčatá-ST

Nasledujúci deň sa telocvičňa ZŠ Pavla Marcelyho opäť zmenila na dejisko florbalového turnaja, tentokrát mladších dievčat. Až deväť družstiev rozdelených do dvoch skupín odohralo počas utorňajšieho doobedia veľmi veľa zaujímavých zápasov. Po odohraní základných skupín, sa v súboji o tretie miesto stretli ZŠ Nevädzová a SŠ  sv. Vincenta de Paul, kde druhá menovaná škola zvládla súboj v pomere 0 : 4. Finálový duel mal opäť dramaticky priebeh, kde ZŠ Ostredková porazila ZŠ Mierovú 2 : 1.

Základné informácie:
Usporiadateľ podujatia: RUŽINOVSKÝ ŠPORTOVÝ KLUB, p. o.
Miesto konania: ZŠ Pavla Marcelyho
Termín konania: 23.10.2018 (utorok)
Počet účastníkov: 9 škôl – 73 žiačok (narodené od 1.1.2006 do 31.12.2008)

Výsledkový servis:
výsledky florbal Dievčatá-ML

Celkové bodové hodnotenie po prvých dvoch kolách ročníka 2018/2019:
CELKOVÝ VÍŤAZ RŠLŽ 18-19