S novým školským rokom začal ďalší ročník populárneho projektu pre základné školy RŠLŽ (Ružinovská športová liga žiakov). Prvý šport, ktorý otvoril tohtoročné zápolenia, bol florbal. 

Dobrým zvykom býva, že nežné pohlavie má prednosť, preto sme sa rozhodli usporiadať ako prvý turnaj dievčat. Školské družstvá boli rozdelené do dvoch vekových kategórií, a to mladšie a staršie. Mladšie dievčatá, žiačky 5. – 7. ročníka, hrali systémom „každý s každým“. Staršie dievčatá zo 7. – 9. ročníka boli rozdelené do dvoch skupín.

Zápasy sa odohrávali v telocvični SŠ sv. Vincenta de Paul. Florbalové hokejky si skrížilo takmer 85 žiačok  vo vyššie spomínaných dvoch kategóriách. Do turnaja sa celkovo zapojilo 6 základných škôl z Ružinova, konkrétne ZŠ Pavla Marcelyho, ZŠ Nevädzová, ZŠ Mierová, ZŠ Vrútocká, ZŠ Ostredková a SŠ sv. Vincenta de Paul.

Ing Andrej Pustay (RŠK, p.o.): „ Počet tímov a celkový počet účastníčok je veľmi pozitívny. Kvalita turnaja bola skutočne skvelá, za čo patrí vďaka nie len dievčatám, ale aj učiteľom, ktorí svoje družstvá na turnaj pripravili. Ďakujeme všetkým zúčastneným školám. Tešíme sa na ďalšie kolo RŠLŽ, ktoré bude opäť florbalovo naladené, avšak svoje sily si zmerajú chlapčenské družstvá.“

Celkové poradie:

1. miesto = ZŠ Ostredková

2. miesto = ZŠ Mierová

3. miesto = ZŠ Pavla Marcelyho

Výsledky, zápasy, poradie:

výsledky florbal Dievčatá

CELKOVÝ VÍŤAZ RŠLŽ 17-18