Štvrtok,  24. mája sa v ANŠ (Areál netradičných športov) uskutočnilo odložené kolo RŠLŽ vo futbale starších chlapcov. Do turnaja sa zapojilo deväť školských futbalových teamov.  V dvoch skupinách sa rozbehol neľútostný, ale férový súboj o dve postupové miesta, ktoré zaručovali boj o medaile.

Finálový súboj, v ktorom sa stretli ZŠ Pavla Marcelyho a SŠ sv. Vincenta de Paul, vyznel herne a aj výsledkovo jasne pre prvú zo spomínaných škôl v pomere 6:0. Zápas o tretie miesto mal dramatickejší priebeh, víťazstvo 2:0 a bronzové medaile si vybojovala ZŠ Medzilaberocká, ktorá porazila ZŠ Mierovú.

Andrej Pustay (RŠK, p.o.): “ Účasť opäť skvelá, 80 chlapcov zo 7. – 9. ročníka základných škôl ukázalo, že futbal je veľmi populárnym športom medzi mladými chalanmi. Výkony boli skvelé, úroveň turnaja milo prekvapila. Ďakujem všetkých zúčastneným a teším sa na ďalšie kolo RŠLŽ.“