Telocvičňa SŠ sv. Vincenta de Paul bola dejiskom prvého kola RŠLŽ v roku 2019. Turnajom vo vybíjanej mladších dievčat sme odštartovali druhý školský polrok. Do turnaja sa prihlásilo 9 školských družstiev, ktoré boli rozdelené do dvoch skupín. O popularite vybíjanej  svedčí nie len počet teamov, ale aj 107 dievčat, ktoré do zápasov zasiahli.

V oboch skupinách sa odohrávali  veľmi zaujímavé a dramatické súboje. Každý jeden team išiel naplno a snahou bolo umiestniť sa v základnej skupine na prvom, alebo druhom mieste, ktoré zaručovali boje o medaile. V skupine A sa na prvom mieste umiestnila ZŠ Mierová a na druhom postupovom mieste ZŠ Kulíškova. V skupine B, kde bolo až 5 družstiev, sa na prvom mieste umiestnila usporiadateľská SŠ sv. Vincenta de Paul. Druhou postupujúcou bola základnou školou bola ZŠ Borodáčová.

Zápas o tretie miesto bol v réžii základných škôl Borodáčova a Kulíškova. Po dramatickom súboji sa z tretieho miesta tešila ZŠ Kulíškova, ktorá zvíťazila 10 : 5. Finálový zápas bol reprízou z minulého ročníka RŠLŽ.  Základná škola Mierová pôsobila sebavedomo, svoju prevahu pretavila vo víťazstvo 18 : 5 a stala sa tak celkovým víťazom tohto kola.

Ďalšie kolo RŠLŽ v basketbale CHLAPCI starší sa bude konať dňa 8.4.2019 !!! Sleduj náš web, náš facebook a všetko sa dozvieš včas.

Záverečné poradie:

  1. miesto = ZŠ Mierová
  2. miesto = SŠ sv. Vincenta de Paul
  3. miesto = ZŠ Kulíškova

Kompletný výsledkový servis nájdete tu:

výsledky vybijana-Mladšie.pdf 2019

Výsledky RŠLŽ po ďalšom kole nájdete tu:

CELKOVÝ VÍŤAZ RŠLŽ 18-19.pdf new

Fotogaléria: