Posledný piatok v mesiaci február 2018, pripravilo RŠK, p.o., ďalšie pokračovanie úspešného projektu mládežníckych športových dopoludní pod názvom RUŽINOVSKÁ ŠPORTOVÁ LIGA ŽIAKOV. Tak ako je pri chlapcoch populárny futbal, pre dievčatá je veľmi atraktívnym športom vybíjaná, o čom svedčí aj samotná účasť.

Turnaj bol určený pre mladšie dievčatá, s ročníkom narodenia 2005. Zapojených bolo 9 základných škôl, celkovo až 104 dievčat. Na základe prihláseného počtu teamov, sa pripravil systém a rozlosovanie turnaja. V dvoch skupinách sa od rána bojovalo o celkové prvenstvo a postup do finále, respektíve do boja o tretie miesto. Najlepšie sa tejto úlohy zhostili dievčatá zo ZŠ Mierová a SŠ sv. Vincenta de Paul, ktoré sa postarali o zaujímavé finále. Druhými družstvami v skupinách boli ZŠ Ostredková a ZŠ Vrútocká, ktoré sa predstavili v zápase o bronz. Finále lepšie zvládla ZŠ Mierová v pomere 16:10 a stala sa tak víťazom tohto kola RŠLŽ. Tretie miesto získala ZŠ Ostredková.

Hojná účasť, obrovská snaha, chcenie a v neposlednom rade aj kvalita spolu s prístupom dievčat potvrdili popularitu tohto športu na základných školách. Veľká vďaka patrí pedagógom za prípravu na toto podujatie. Už teraz sa tešíme na ďalšie pripravované kolá RŠLŽ.

Výsledkový servis:

výsledky vybijana-Mladšie

Celkové poradie:

CELKOVÝ VÍŤAZ RŠLŽ 17-18 vyb