Na našich stránkach www.rskruzinov.sk sme sa už dávnejšie venovali veľmi úspešnému hokejovému projektu, ktorí mnohí poznajú pod názvom RAHL (Ružinovská Amatérska Hokejová Liga). Sezóna 2018/2019 bola už jej siedmym ročníkom a musíme poznamenať, že my, RUŽINOVSKÝ ŠPORTOVÝ KLUB, p. o., sme hrdým partnerom tohto projektu, ktorého organizátorom je občianske združenie Amateur Sport.

Práve skončený siedmy ročník sa začal 8. septembra 2018 za účasti desiatich družstiev. Kalendár celej súťaže bol veľmi bohatý. V základnej časti odohrali družstvá spolu 110 stretnutí, ktoré doplnilo 16 stretnutí Play off. Celkovo sa teda v sezóne 2018/2019 odohralo na Zimnom Štadióne Vladimíra Dzurillu 126 stretnutí. Celkovým víťazom 7. ročníka RAHL sa stalo družstvo Wild Thing Karaoke, ktorému k víťazstvu srdečne gratulujeme.

RAHL je aj projekt „Partička hokeja“

V rámci projektu RAHL sa konala prvým rokom aj RAHL – Partička hokeja, do ktorej sa zapojilo sedem družstiev. Podobne ako RAHL, aj tento projekt odštartoval 8. septembra 2018. Vyššie spomenutý počet siedmych družstiev odohral veľmi solídnu porciu 63 stretnutí v základnej časti a sedem stretnutí Play off. Spolu sa tak počas práve skončenej sezóny odohralo 70 amatérskych stretnutí. Víťazom prvého ročníka sa stalo družstvo HC Senec, ktorému samozrejme taktiež gratulujeme.

All Star weekend

Už neoddeliteľnou súčasťou obidvoch projektov bol aj atraktívny „ALL STAR WEEKEND“, ktorého sa zúčastnili hráči z družstiev RAHL, aj z družstiev Partičky hokeja. Tento zaujímavý weekend sa odohral v dňoch 5.1. – 6.1.2019 na ľadovej ploche v OC Avion a samozrejme na ploche nášho Zimného štadióna Vladimíra Dzurillu. Všetci účastníci počas víkendu dokázali, že hokej a šport ako taký, je skvelou zábavou, odreagovaním sa a spestrením života každého jedného z nás. Podobných projektov nie je veľa, preto je skvelé, že sa nájdu ľudia, ktorí sú ochotní a schopní pomôcť dobrej veci aj  takýmto projektom.

Sme veľmi radi, že RŠk, p. o. neposkytuje len priestor Zimného štadióna Vladimíra Dzurillu takýmto utešeným a zaujímavým projektom, akým bezpochyby RAHL a RAHL – Partička hokeja sú, ale sa aj priamo, ako partner, ktorého meno nesie putovný pohár víťaza do celého projektu pripája.