V pondelok, spolu so začiatkom letných prázdnin, začal tradične denný tábor organizovaný RŠK, p. o. pod názvom „Ružinovské športové prázdniny“. Areál hier Radosť privítal v raňajších hodinách prvých športuchtivých táborníkov.

Výlety po okolí, náučné a poznávacie výlety, športové popoludnia i návšteva kúpaliska. Toto všetko pripravili metodici spolu s animátormi pre všetky deti. Prvého turnusu sa zúčastnilo 38 detí vo veku od 7 – 14 rokov. Pod vedením animátorov a hlavného metodika Mgr. Martina Kováča, deti absolvovali výlet v bratislavskej ZOO. Počas horúcich júlových dní navštívili neďaleké kúpalisko Delfín. Športové aktivity boli pripravené v Areáli netradičných športov, kde si kemperi zmerali sily s deťmi z druhého tábora vo futbalovom turnaji. Futbal, florbal, tenis, stolný tenis, boli najviac vyhľadávané. Nechýbala ani zaujímavá detská olympiáda. Slovo nuda nemalo v slovníku detí žiadne miesto. Dodržiavanie pitného režimu bolo v teplom počasí na prvom mieste, rovnako ako bezpečnosť detí.

Mgr. Martin Kováč (metodik):„ Začiatok prvého turnusu je vždy spojený s miernou nervozitou, ktorá však ihneď opadne, akonáhle sa zjaví úsmev na detskej tvári. Snažíme sa pripraviť deťom zaujímavý program, nie vždy vyjde všetko podľa predstáv, najmä kvôli počasiu. Máme to šťastie že máme možnosť využiť všetky naše areáli. Prvý turnus hodnotím veľmi kladne.“

Po skončení I.turnusu sa práve dnes (11.7.) začal turnus druhý, ktorého sa účastní 40 detí. Opäť sa majú na čo tešiť. Pripravuje sa poznávací výlet i opekačka. Samozrejme nebude chýbať návšteva kúpaliska a plno športových aktivít.

Aktuálne informácie budeme prinášať pravidelne na facebook stránke RŠK, p. o. a samozrejme na našom webe www.rskruzinov.sk

IMG_6423 IMG_6425

20160704_114108 20160706_102205