Ružinovské športové prázdniny majú za sebou už druhý turnus. Podobne ako prvý, aj tento bol plný športu, zábavy a poznávacích výletov v okolí. Na tento turnus sa prihlásilo až 42 detí.

Pondelok patril športovým aktivitám v Areáli netradičných športov. Zápolenia v stolnom tenise, futbale, florbale nemali konca kraja. V utorok bol naplánovaný výlet v rámci Bratislavy a to na detské ihrisko na sídlisku Nová Doba. Špeciálne preliezky, športové ihrisko, to všetko mali deti k dispozícii na aktivity, spojené so športovaním. Streda patrila skákaniu a akrobacii. Deti spolu s animátormi navštívili centrum, kde sa nachádzajú trampolíny. Kreativita detí v zábave nepoznala hraníc. Skoky, preskoky, kotúle, saltá….Únava nepatrila do slovníka kemperov z Ružinova.  Štvrtok patril azda najzaujímavejšiemu výletu. Ružinovský táborníci navštívili jaskyňu Driny. Niektorí boli v jaskyni prvý krát a bol to pre nich skutočne nezabudnuteľný zážitok. V piatok sa deti opäť vybláznili na preliezkách a športoviskách na Novej Dobe.

Miško (táborník): „Veľmi sa mi páčil výlet v jaskyni Driny. Bola to naozaj paráda, videl som skutočnú jaskyňu prvý krát v živote a určite na tento zážitok nezabudnem. Tiež sa mi veľmi páčil športový deň na Novej Dobe. Zaujímavé preliezky,  tiež ihrisko, kde sme mohli hrať rôzne kolektívne športy. Som veľmi rád za každý jeden deň strávený v tábore.“

Mgr. Martin Kováč (metodik): „Tento týždeň sme si pre deti pripravili spomínaný výlet do jaskyne Driny. Už z minulých rokov máme skúsenosť, že práve toto je pre deti skutočne zážitok s veľkým Z. Aby sa dni v tábore nestávali stereotypné, snažíme sa s deťmi cestovať a ponúknuť im možnosť zašportovať si aj v iných častiach Bratislavy. Nová Doba ponúka skvelé vše -športové podmienky na vyžitie detí.“

Už dnes privítame nové deti v III. turnuse. V pláne máme rôzne zaujímavé aktivity. Opekačka, kúpalisko, športové turnaje. O tohto týždňových aktivitách budeme informovať na facebook stránke RŠK, p.o. a samozrejme na našom webe.

IMG_6433

IMG_6439 IMG_6441 IMG_6442 IMG_6444