Cez víkend sa konalo v Areáli netradičných športov milé podujatie s názvom Ružinovský Deň otcov. Išlo už o 6. ročník , kde sa oteckovia spolu s ratolesťami mohli zapojiť do rôznych súťaží. V sobotu boli pre návštevníkov prichystané dva turnaje. Zmiešané družstvá súperili vo futbalovom a tenisovom turnaji. Atletický trojboj sa pre nízku účasť neuskutočnil. Pre všetkých 41 súťažiacich bolo zabezpečené občerstvenie v podobe minerálok a croissantov.

Do futbalového turnaja sa zapojilo 6 družstiev. Víťazom sa stalo družstvo s názvom Slovensko. V tenisovom turnaji si to zase vo štvorhre rozdali 3 družstvá. Prvé miesto si z rúk starostu Ružinova p. Pekára prebrali Marek a Martin Linhartovci.

Milá utešená športová akcia ako sa patrí. Ďakujeme všetkým zúčastneným a pevne veríme, že o rok sa stretneme v ešte početnejšom zložení.

Andrej Pustay (RŠK, p. o.):Som rád, že takéto podujatie organizujeme, hoci tento ročník bol menší z hľadiska počtu prihlásených súťažiacich. Otcovia sú často krát vzormi pre svoje deti aj v oblasti športu. Ide o vhodný spôsob ako sa deti môžu priblížiť k svojim otcom a zahrať si s nimi. Niekedy sa mi zdalo, že deti vysoko prekonávali svojich oteckov.“