Štvrtok 8. decembra sa detičky z materských škôl prezliekli za obľúbené rozprávkové postavičky a vykorčuľovali na hlavnú ľadovú plochu Zimného štadióna Vladimíra Dzurillu. Pod vedením profesionálnych trénerov absolvovali 10 výučbových hodín, počas ktorých sa stávali z nekorčuliarov  korčuliari, z bojazlivcov, odvážni ľadoví hrdinovia.

V rámci záverečnej hodiny, mohli rodičia vidieť pokroky, ktoré ich detúrence spravili na korčuliach. Počas decembrového dopoludnia sme tak mali možnosť zazrieť na ľadovej ploche bleskurýchlych korčuliarov – spidermanov, elegantné krasokorčuliarky princezné, či nebojácne a striktné čarodejnice.

Tréneri si dali záležať , profesionálnym a ľudským prístupom presvedčili aj zarytých nekorčuliarov bojazlivcov, že ľad a korčule nie sú strašiaky , ale je to príjemná športová aktivita.

Mgr. Martin Kováč (metodik RŠK, p.o.): „Tento turnus považujem za veľmi vydarený, nie len účasťou, ale aj kvalitou. Tréneri spolu s detičkami vytvorili jednoliaty kolektív, čo mali možnosť vidieť aj rodičia na vlastné oči, počas poslednej „karnevalovej“ hodiny. Už teraz sa tešíme spolu s trénermi na ďalší turnus, ktorý nám štartuje 10. januára.“

img_8143 img_8141 img_8142 img_8141