Streda v Areáli hier Radosť Štrkovec patrila ružinovským seniorom a seniorkám. RUŽINOVSKÝ ŠPORTOVÝ KLUB, p. o. nezabúda ani na staršiu generáciu a preto už tradične usporiadal túto peknú akciu. Hlavným motívom bola zábava a stretnutie sa na čerstvom vzduchu. Spestrením dopoludnia boli zaujímavé športové disciplíny. Pripravených bolo sedem stanovíšť, každé s iným zameraním a iným stupňom obtiažnosti.

Seniori hádzali šípkami, strieľali na bránku s hokejkou, hádzali na presnosť, strielali na bránu, svoje schopnosti predviedli na slalomovej dráhe, vyskúšali si zhadzovanie kolkov a nezastavila ich ani prekážková dráha. Športových aktivít sa zúčastnili seniori zo šiestich dôchodcovských klubov. V rámci podujatia sa mohli zapojiť aj jednotlivci, ktorí aj keď v menšom počte, ale určite svojimi schopnosťami nesklamali a prispeli k zaujímavým momentom v rámci dňa.

Po absolvovaní všetkých disciplín prišlo na vyhodnotenie dôchodcovských klubov a jednotlivcov. Najúspešnejším klubom sa stal KD Pošeň, ktorý ovládol takmer väčšinu disciplín. Medzi jednotlivcami si víťazstvo vybojovala pani Miklovičová, ktorá bola úspešná v troch zo siedmych disciplín. Do súťaží sa zapojilo 54 seniorov a senioriek. Súťažiacim boli odovzdané poháre, medaile a samozrejme nechýbalo ani sladké prekvapenie.

Ďakujeme všetkým zúčastneným a prajeme veľa zdravíčka.

Základné informácie k podujatiu:

Názov podujatia:                              Športový deň seniorov 2019
Usporiadateľ podujatia:                  MČ Bratislava-Ružinov a RUŽINOVSKÝ ŠPORTOVÝ KLUB, p. o.
Miesto konania:                                Areál hier Radosť Štrkovec, Amfiteáter
Termín konania:                               12.6.2019 (streda)
Počet účastníkov:                             6 klubov – 50 dôchodcov a 4 jednotlivci