V mesiaci máj sme spoznali celkových víťazov futbalového turnaja v rámci projektu RŠLŽ v školskom roku 2018/2019. V dňoch 21.5. a 22.5. sa v Areáli netradičných športov, uskutočnili dve posledné kolá. Do oboch turnajových dní sa zapojilo 10 školských družstiev.

V utorok sa odohral turnaj starších chlapcov, ktorého sa zúčastnilo 87 žiakov narodených od 1.1.2003 do 31.12.2006. Tí bojovali ako draci v dvoch skupinách po päť účastníkov. Víťazi skupín postúpili do záverečného finálového súboja a druhý v poradí si zahrali o tretie miesto a bronzové medaile. Už súboje v skupinách predpovedali, že vrchol turnaja bude mať svoju kvalitu a obrovský náboj. V zápase o tretie miesto sa stretli ZŠ Mierová a ZŠ Medzilaborecká. Prvá z menovaných škôl zvíťazila v dramatickom súboji 3:2. Vo finále sa stretla SŠ sv. Vincenta de Paul a ZŠ Nevädzová. Aj napriek jednoznačnému výsledku v pomere 5:1 v prospech SŠ sv. Vincenta de Paul mal zápas vysoké tempo a vidieť sme mohli množstvo pekných a zaujímavých futbalových momentov.

Záverečné poradie:
1. miesto: SŠ sv. Vincenta de Paul
2. miesto: ZŠ Nevädzová
3. miesto: ZŠ Mierová

Kompletný výsledkový servis:
výsledky futbal Starší.pdf

Turnaj mladších chlapcov narodených od 1.1.2006 do 31.12.2008, ktorý sa konal hneď na druhý deň priniesol taktiež množstvo zaujímavých súbojov. Opäť bol systém rovnaký, to znamená, že sa hralo v dvoch skupinách po piatich družstvách. Mladší chalani hrali srdcom v rámci fair play a podobne ako deň predtým aj v tomto turnaji bolo vidieť množstvo zaujímavých futbalových momentov.

V zápase o tretie miesto sa stretli ZŠ Mierová a ZŠ Vrútocká. Súboj to bol taktický, veľa gólov sme nevideli. Za kratší koniec ťahala ZŠ Vrútocká, ktoré prehrala so ZŠ Mierovou v pomere 2:0. Vo finálovom súboji zvíťazila ZŠ Pavla Marcelyho nad SŠ sv. Vincenta de Paul až po penaltovom roztrele v pomere 2:1.

Záverečné poradie:

Poradie v kategórii Mladší:
1. miesto = ZŠ Pavla Marcelyho
2. miesto = SŠ sv. Vincenta de Paul
3. miesto = ZŠ Mierová

Kompletný výsledkový servis:
výsledky futbal Mladší.pdf

Celkový víťaz vo futbale:
CELKOVÝ VÍŤAZ RŠLŽ 18-19.pdf

Fotogaléria:

 

.