Streda patrila tradičnej akcii s názvom Halloweensky lampiónový sprievod. Už tradične sa masky stretli v AHRŠ, amfiteátri. Práve tu bol štartovací bod odkiaľ sa sprievod pohol. Od 17-tej hodiny bol pripravený skvelý program pre tie najmenšie masky. S krátkym programom sa predviedli žiaci a žiačky ZŠ Nevädzová a rozosmiať detičky prišiel šašo Ľuboš. Okrem spomínaného kultúrneho programu, ktorého súčasťou bola aj detská minidiskotéka bola vyhlásená súťaž o najlepšiu masku a doma vyrobený lampión.

Či už v maskách alebo bez, každý kto mal chuť sa zapojiť a nemal lampión, pracovníci RŠK, p.o. podali pomocnú ruku. Tak ako každý rok aj tento vytvorili ružinovčania krásnu svetelnú reťaz okolo celé jazera. Počasie vyšlo na výbornú, detí spolu s rodičmi bolo opäť viac.

Martin Kováč ( RŠK, p.o.): “ Snažíme sa okrem športových akcií pripraviť  pre celé rodiny aj podujatia tohto typu. Ako sme mohli vidieť  radosť detí a spokojnosť rodičov, nás utvrdzuje v tom, že má zmysel pripravovať podobné podujatia. Lampióny sa minuli všetky, svetelný efekt bol úžasný. Ďakujeme  zúčastneným a verím že o rok sa stretneme v ešte väčšom počte.“