V dňoch 4. – 5. 6. 2016 sa uskutočnil ďalší ročník SUMMERSPORTDAY 2016. V oboch ružinovských areáloch (Areál netradičných športov a Areál hier Radosť) sa konali rôzne zaujímavé a najmä netradičné športové turnaje.

V Areáli netradičných športov sa uskutočnil medzinárodný ženský turnaj v 3×3 basketbale. Reprezentácie Maďarska, Rakúska a naše domáce výbery, využili tento čas, ako prípravu na blížiace sa kvalifikácie o Majstrovstvá Európy.

Suverénnym spôsobom prešli turnajom oba výbery Maďarska, ktoré patria k úzkej svetovej špičke. Zahanbiť sa nedali ani družstvá z Rakúska. Pre naše dievčatá, najmä pre U18, to bola skúška ohňom a zároveň výberový kemp pre potreby našej reprezentácie. Ženský výber mal možnosť zaujímavej zahraničnej konfrontácie.

Výsledkový servis:

1. miesto: Maďarsko – ženy A

2. miesto: Maďarsko – ženy B

3. miesto: Rakúsko – ženy B

4. miesto : Slovensko  – ženy

V Areáli hier Radosť sa uskutočnil turnaj v plážovej hádzanej. Tento, u nás pomerne netradičný šport, prilákal veľké množstvo záujemcov a tak boli súťažné zápasy rozdelené do dvoch hracích dní. V kategóriách mužov a žien sa do turnaja zapojilo 15 teamov.

Výsledkový servis:

Kategória:

Muži

1. miesto: Hot duck

2. miesto: Balon gang

3. miesto: Langoše

4. miesto: Kirántotthús

Ženy

1. miesto: Kanonierky

2. miesto: Chrabromil

3. miesto: Holky z Citrusie

4. miesto: Dva deci talentu

Teší nás záujem a zahraničná konfrontácia. Pevne veríme, že nasledujúce ročníky budú športovo bohatšie, výkonnostne atraktívnejšie  a záujem divákov bude stále rásť. Ďakujeme a dovidenia budúci rok.

Kompletnú fotogalériu prinesieme čoskoro, preto sledujte naše stránky a náš facebook.

https://www.facebook.com/Ru%C5%BEinovsk%C3%BD-%C5%A1portov%C3%BD-klub-1745438542352541/