RUŽINOVSKÝ ŠPORTOVÝ KLUB, p. o. sa môže pochváliť rôznorodou športovou činnosťou pre materské školy, základné školy, ale aj širokú verejnosť. Okrem organizovania hromadných kurzov pre žiakov a žiačky z našej mestskej časti, sa sústredíme aj na individuálnu prípravu v rámci obľúbených kurzov korčuľovania pre deti vo veku od 6 – 15 rokov. O práve rozbehnutej sezóne sme sa porozprávali s Ing. Andrejom Pustayom, naším metodikom.

1. Ako ste spokojný s doterajším priebehom kurzov korčuľovania?

Kurz korčuľovania je u detí veľmi obľúbený. Dokonca až tak veľmi, že nestíhame uspokojovať dopyt po ňom. Týmto pádom pokladáme náš Kurz korčuľovania ako veľmi podstatným kurzom pre deti z Ružinova. Teší nás záujem, čo je zároveň znakom toho, že kvalita výučby, respektíve tréningový proces je na najvyššej možnej úrovni a je efektívny.

2. Koľko detí a v akom veku sa zatiaľ zúčastnilo kurzov?

Do dnešného dňa sme absolvovali tri a ešte jeden nás čaká. Na naše kurzy chodia deti v rôznych vekových kategóriách. Najmladší účastník má 6 rokov a najstarší má 13 rokov. Dohromady sa počas troch turnusov vystriedalo na ľade až 138 detí.

3. Ako prebieha hodina kurzu korčuľovania a čo všetko sa deti môžu naučiť?

Hodina začína klasickým rozkorčuľovaním, kedy deti majú voľnosť a korčuľujú po celej ľadovej ploche. Po asi 5 minútach sa rozdelia do výkonnostných skupín (od najslabších cez priemerných až po najlepších). V každej skupine sa individuálne pristupuje k výuke korčuľovania. V najslabšej sa detičky učia základy, akými sú postavenie sa z ľadu, cupitanie po ľade a pod. V priemerných skupinách sa zameriava na vylepšovanie techniky korčuľovania. Deti robia slalom okolo kužeľov, citróniky, či iné prvky korčuľovania. Najlepší robia tie najťažšie prvky, ako sú korčuľovanie dozadu alebo brzdenie na mieste.

4. Chystajú sa zmeny do budúcna?

Keďže naše kurzy korčuľovania sú veľmi obľúbené, budeme sa snažiť zvýšiť ich kapacitu. Tento školský rok sme zvýšili počet kurzov z 3 na 4, ale je cítiť, že sme neukojili dopyt po tomto kurze. Na druhej strane nás teší vysoký záujem, no dbáme na to, aby bola zachovaná aj kvalita výuky. O ňu sa budeme opierať aj do ďalších období.

Ing. Andrej Pustay (metodik RŠK, p. o.): „Kurzy sú veľmi obľúbené a je to vidieť aj na deťoch ako sa na hodiny tešia. Nás ako RŠK, p. o. teší, že ponúkame deťom to, čo rady robia. V zimnom období je to jednoznačne korčuľovanie.“